11 nápadů, jak šikovně vyzrát na rodinný rozpočet při nakupování i při vaření

30. ledna 2018 v 6:34 |  Ostatní články a recepty.
Za jídlo a bydlení utrácíme nejvíc. Je to logické, jenže ne všichni si mohou dovolit utrácet; každý Čech utratí měsíčně průměrně okolo 2000 Kč za potraviny. Pokud musíte nebo chcete, šetřit se dá i na jídle - a docela šikovně. Už při nakupování, ale i samotném vaření nebo vymýšlení receptů.


1. Bez seznamu do krámu nelez… Pište si průběžně nákupní seznam a v obchodě se ho striktně (ale opravdu!) držte.

2. Kartu nechte raději doma Stanovte si přibližnou částku na den, kterou můžete utratit za jídlo. Proto ani raději nechoďte do obchodu s platební kartou. Je to lákadlo k většímu - a zbytečnému - utrácení.

3. Trvanlivé potraviny do zásoby Mají-li v obchodě v akci potravinu, kterou obvykle kupujete a která vám v lednici nebo ve spíži vydrží, nakupte ji do zásoby (mouka, kečup apod.).

4. Nenechte se zlákat akcemi Naopak se ale naučte odolávat marketingovým trikům na výrobky v akcích. Rozmyslete se dobře, jestli je skutečně potřebujete a upotřebíte.

5. Pitný režim za hubičku Nekupujte balenou vodu, pijte kohoutkovou. U nás je kvalitní... Vyhýbejte se slazeným limonádám a alkoholických nápojům.

6. Pro maso spíše k pultu Maso koupené u řezníka může být levnější (a lepší) než balené jednotlivě v supermarketu. A můžete si koupit jen tolik, kolik opravdu spotřebujete.

7. Co dům dal… Plánujte a vymýšlejte i přípravu jídla ze surovin, které máte doma Plánujte a vymýšlejte i přípravu jídla ze surovin, které máte doma. Popusťte uzdu fantazii a přemýšlejte, jak připravit pokrmy z ingrediencí, které už máte ve spíži nebo v lednici. Nejdřív se snažte spotřebovat zásoby, než zase půjdete nakupovat. Snížíte tak na minimum i pravděpodobnost toho, že výrobkům projde trvanlivost a budete je muset vyhodit.


8. Naučte se naporcovat kuře Když koupíte celé, můžete stehna rozdělit na paličky a špalky a upéct, ze skeletu udělat polévku (potažmo základ na omáčku), z prsíček řízky...

9. Vývar z kostí a odkrojků Když připravujete maso a zbydou kosti či nelibové kousky, schovejte je do mrazáku. Stejně tak když máte odřezky/odkrojky ze zeleniny. Dělejte to tak průběžně a zanedlouho máte základ na kvalitní vývar.

10. Zdravá strava nemusí být drahá Vařte co nejvíc doma, je to zdravější... Připravujte často jídla z luštěnin a krup. Jsou levné a velmi prospěšné.

11. Využijte darů přírody V sezoně choďte na houby nebo si natrhejte volně rostoucí léčivky. Třeba z kopřiv je výborný "špenát" nebo polévka. Z květů černého bezu uděláte sirup levnější než z obchodu či smažené kosmatice k obědu. Z plodů pak vynikající marmeládu. Šípky nasušte na léčivý čaj na zimu... Máte-li alespoň nějakou možnost, pěstujte si co nejvíc plodin sami. Minimálně bylinky, které můžete využít při vaření nebo na čaj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama