Voda s citronem: 12 důvodů, proč je tak prospěšná pro naše zdraví.

5. července 2017 v 22:55 | zdroj:zeny.iprima.c |  Ostatní články a recepty.

Kdo by tušil, že ranní sklenice obyčejné vody s citronem může snížit krevní tlak, nebo vás dokonce zbavit bolesti kloubů? A to není všechno! Je to prostě malý zázrak. A co může být jednoduššího než si ráno dát jednu sklenici tohoto zázračného lektvaru?Napomáhá při trávení
Jestli vás zlobí zažívání nebo cítíte nevolnost, dejte si sklenici nebo dvě a čekejte. Nejlépe působí sklenice vody s citronem hned brzy ráno, ale i během dne je skvělým pomocníkem. Ulevuje totiž od nadýmání, pálení žáhy a stimuluje lepší trávení.

Zvyšuje imunitu
Jestli cítite, že na vás jde pořádná chřipka nebo byste jí chtěli rovnou předejít, voda s citronem každý den je to pravé právě pro vás. Díky vysokému obsahu vitaminu C totiž citron udržuje naše tělo a náš imunitní systém silné a maximálně výkonné.

Zbavuje zápachu z úst
Ranní zápach z úst může být pěkně nepříjemný nejen pro vás. Většinou je způsoben toxiny z jater, na které voda s citronem působí skoro jako jed. A navíc také zbavuje vaše ústa všech bakterií, které mohou mít zápach také na svědomí.

Reguluje krevní tlak
Pro ty z vás, kteří trpí vysokým krevním tlakem, může být zařazení vody s citronem do každodenního života úlevou. Citron totiž udržuje cévy v dobré kondici, čímž snižuje krevní tlak.

Zlepšuje zrak
Vaše oči pravděpodobně nevyléčíte jen samotným citronem, ale obsah vitaminu C v tomto skvělém ovoci může dost pomoct. Podle některých studií dokonce vitaminy obsažené v citronu mohou zabránit tvorbě šedého zákalu a různým dalším nemocem očí.

Napomáhá při bolestech kloubů
Citron obsahuje tolik vitaminů a minerálů jako například vitamin C a A nebo vápník a draslík, že dokáže i nemožné, a to včetně léčení bolavých kloubů. Rozpouští totiž kyselinu močovu a tím zmírňuje bolest a záněty kloubů

Vaše pokožka bude přímo zářit
Jelikož voda s citronem dokáže z těla vyplavit všechny špatné toxiny, bude vaše pokožka mnohem čistější a svěžejší. Díky vitaminu C také posiluje tvorbu kolagenu, což má za následek hladkou a zdravou pokožku.


Napomáhá k lepší funkci jater
Dnešní hektická doba, alkohol a nezdravá strava, to všechno má vliv i na naše játra. Voda s citronem se však o ně postará. Vyplavuje z jater toxiny a zlepšuje jejich celkovou funkci.

Obsahuje látky, které působí proti rakovině
Toto téma bylo v minulosti velmi probíráno. Ještě stále není jasné, zda voda s citronem může přímo zabránit rakovině, ale jisté je, že citron obsahuje spoustu látek, které působí blahodárně proti této nemoci

Zlepšuje náladu a dodává energii
Zkuste pít ráno sklenici vody s citronem místo kávy a nebudete litovat. Citron obsahuje záporně nabité ionty, které při trávení působí jako katalyzátor. A kdo by nepotřeboval nějakou extra energii na náročné dny?

Uvolňuje ledvinové kameny
Pro ty z vás, kteří trpí ledvinovými kameny, je voda s citronem skvělým nástrojem, jak se jich zbavit nebo jim předejít. Citrát obsažený v citronech je totiž to, co přímo zastavuje tvorbu ledvinových kamenů.

Zhubnete po ní
Je to možná jasné jako facka, ale výměna sladkých a slazených nápojů za vodu s citronem vám může pomoci v běhu na dlouhou trať s vaší váhou. A pokud ji navíc vypijte vlažnou a hned poránu, skvěle vám nastartuje metabolismus a vše, co ten den sníte, budete lépe zpracovávat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama